Patatesli Isırgan Çorbası Tarifi
  1. Anasayfa
  2. Atıştırmalık Tarifleri

Patatesli Isırgan Çorbası Tarifi

Patatesli Isırgan Çorbası Tarifi Nasıl yapılır?

0

Evde tatlı hazırlamayı seven takipçilerimiz için Patatesli Isırgan Çorbası Tarifi ile karşınızdayız.karpuz ile hazırlayabileceğiniz Patatesli Isırgan Çorbası Tarifii hem misafirlerinize ikram edebilir hem de ev halkı için harika bir tatlı hazırlayabilirsiniz. Mutlaka denemelisiniz çok lezzetli oluyor

Patatesli Isırgan Çorbası Tarifi

Patatesli Isırgan Çorbası Tarifi Nasıl yapılır?

Kişi Sayısı5-8 Kişilik
Hazırlık Süresi10 Dakika
Pişirme Süresi15 dakika
Patatesli Isırgan Çorbası Tarifi Nasıl yapılır,Patatesli Isırgan Çorbası Tarifi ,Patatesli Isırgan Çorbasıçorbalaristanbul

Patatesli Isırgan Çorbası Tarifi Malzemeleri

  • 300-350 gram ısırgan otu

  • 2 patates

  • 1 adet soğan

  • 1 yemek kaşığı tereyağı

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

  • 1 yemek kaşığı mısır unu

  • Tuz Karabiber

Patatesli Isırgan Çorbası Tarifi

1

Pazardan aldığım ısırganları evyeye koyup yarı beline kadar su doldurdum. Berrak’tan öğrendiğim ısırgan pisi pisi söylemiyle ısırganları çıplak elle elledim ve ısırmadı.

2

Yıkadığım ısırganları kenara aldım. Bu sırada soğanı ortada ikiye sonra kafama göre doğradım. Patatesleri de hızlıca pişecek büyüklükte doğradım. Tencereme tereyağını ve tereyağı yanmasın diye zeytinyağı döktüm.

3

Isınınca soğanları ekleyip soğanlar terleyene kadar karıştırdım. Patatesleri ve mısır ununu döktüm. 3-4 dakika kavurdum. Isırganları maşayla koydum. Tuz ve karabiber çektim. 2-3 tur daha karıştırdım. Hafif üzerini geçene kadar su döktüm.

4

Patatesler yumuşayana kadar çorbayı pişirdim. Ocaktan adlım ve pürüzsüz olana kadar blender ile çektim. Patates ve mısır unu sayesinde ipeksi kıvamda oldu. Çorbayı bekletmeden servise hazırladım.

5

Süzme yoğurt ve karışık kokulu otlarla servis ediyorum, nefis oluyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir