Tavada Çıtır Taco Tarifi
  1. Anasayfa
  2. Atıştırmalık Tarifleri

Tavada Çıtır Taco Tarifi

Tavada Çıtır Taco Tarifi Nasıl yapılır?

0

Evde tatlı hazırlamayı seven takipçilerimiz için Tavada Çıtır Taco Tarifii ile karşınızdayız. muz ile hazırlayabileceğiniz Tavada Çıtır Taco Tarifi hem misafirlerinize ikram edebilir hem de ev halkı için harika bir tatlı hazırlayabilirsiniz. Mutlaka denemelisiniz çok lezzetli oluyor

Tavada Çıtır Taco Tarifi

Tavada Çıtır Taco Tarifi Nasıl yapılır?

Kişi Sayısı5-8 Kişilik
Hazırlık Süresi10 Dakika
Pişirme Süresi15 Dakika
Tavada Çıtır Taco Tarifi Nasıl yapılır,Tavada Çıtır Taco Tarifi ,Tavada Çıtır Taco atıştırmalıklaristanbul

Tavada Çıtır Taco Tarifi Malzemeleri

  • 2 küçük lavaş

  • 1 küçük soğan

  • 1 tatlı k salça

  • 2 dilim kemiksiz tavuk pirzola

  • 1’er çay k tuz, toz kırmızı biber, sarımsak tozu ve kekik

  • Yarımşar çay k kimyon ve karabiber

  • Üzerini geçecek kadar su

  • Rende kaşar

Tavada Çıtır Taco Tarifi

1

Küçük bir tencerede tavukları yağsız kızart, içine soğan, baharatlar, salça ve üzerini geçecek kadar sıcak su ekle, bir taşım kaynat, altını kıs ve 15 dakika kaynat.

2

Vejeteryan opsiyon için yüksek ısıda mantar ve yeşil biber soteleyip kızart iyice renk alsın, öyle pişir sosta sonra! Tavukları didikle sosunun içinde tencerede, sosla bir olsun iyice.

3

Lavaşı tavukların sosuna bula, kızart biraz tavada çıtırdasın, üzerine rende kaşar koy, çevir hızlıca- kaşarlar tavayla temas edip erisin iyice.

4

Peynir eridimi spatulayla tek hamlede çevir lavaşı, kaşarlar üste gelsin; bir tarafına kaşıkla soslu tavukları, istersen acı pul biber ya da sos bir de, hele seviyorsan bol taze kişnişle enfes oluyor, katla lavaşı üzerine.

5

Orta ateşte taco’nun iki yüzünü de kızart, taşsın kenarlarından lezzeti. Süzme yoğurda biraz tuz, sirke karıştır, sıcacık taconu içine bandır- acı, akışkan, ıslak ama çıtır, tavada ister kendine, ister bir anda çok kişiye hazırlaması kolay

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir